REKLAMA
Znaleziono 9892 wyników
[śląskie] Spółka Arpex nowym najemcą w SEGRO Logistics Park Gliwiceartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Spółka Arpex nowym najemcą w SEGRO Logistics Park Gliwice
Spółka Arpex podpisała umowę najmu ok. 3.300 mkw. powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Gli...
Rekordowe umowy z funduszu SAFE podpisane w kolebce Centralnego Okręgu Przemysłowegoartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowe umowy z funduszu SAFE podpisane w kolebce Centralnego Okręgu Przemysłowego
Umowy o rekordowej wartości ponad 60 mld złotych podpisały dziś w Hucie Stalowa Wola Agencja Uzbrojenia ze spółkami Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zawarte umowy obejmą m.in. produkcję i dostawy 146 bojowych wozów piechoty Borsuk, 96 haubic samobieżnych 155mm Krab, 64 samobieżnych moździerzy kołowych 120mm Rak na podwoziu KTO Rosomak, 1000 wozów amunicyjnych, dowodzenia i łączności dla artylerii rakietowej Homar-K, setek egzemplarzy sprzętu towarzyszącego dla haubic K9PL oraz wozy dowodzenia na podwoziach Waran. Zawarcie przełomowej dla Sił Zbrojnych RP i polskiego przemysłu obronnego umowy było możliwe dzięki środkom z funduszu SAFE.
firma
Pokaż firmę
Pro-lab Usługi Chemiczno-środowiskowe P. Drop K. Drop S.c
Inowrocław, Metalowców 7
[Wrocław] Będzie nadzwyczajna sesja rady. Opozycja chce prześwietlić miejskie spółkiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Będzie nadzwyczajna sesja rady. Opozycja chce prześwietlić miejskie spółki
Kolejna nadzwyczajna sesja rady miejskiej jednak się odbędzie. Rajcy na specjalnym posiedzeniu spotk...
Wrocław: Budowa nowych mieszkań na Oporowie może ruszać [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Budowa nowych mieszkań na Oporowie może ruszać [WIZUALIZACJE]
Kameralny budynek powstanie przy ulicy Wiejskiej. Za jego realizację odpowiada istniejąca od jedenas...
[Warszawa] Stawki 40 wynajęte w 100%artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Stawki 40 wynajęte w 100%
Polski Gaz S.A., czołowy polski dystrybutor gazu płynnego, podpisał umowę najmu na 271 m kw. w budyn...
[Polska] Sektor publiczny wkracza na rynek biurowyartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Sektor publiczny wkracza na rynek biurowy
Ważnym uczestnikiem rynku najmu powierzchni biurowej staje się sektor publiczny. W największych mia...
Wrocław: Nieruchomość z zabytkowym budynkiem na Kępie Mieszczańskiej trafia pod młotekartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nieruchomość z zabytkowym budynkiem na Kępie Mieszczańskiej trafia pod młotek
Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje w tym roku drugą nieruchomość na wrocławskiej wyspie. Pierwszą k...
Izraelski gigant z sektora półprzewodników inwestuje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Izraelski gigant z sektora półprzewodników inwestuje w Gdańsku
Kolejna firma z sektora półprzewodników inwestuje na północy Polski, w województwie pomorskim. Tym razem jest to izraelska spółka MEP Solutions, będąca ważnym ogniwem globalnego łańcucha dostaw sektora półprzewodników, która niedługo rozpocznie produkcję w pobliżu Baltic Hub. Inwestycję ogłoszono podczas trwającego w Monachium SEMICON Europa, najważniejszego wydarzenia branżowego w tej części świata.
Zakłady Chemiczne ''Siarkopol'' z nową inwestycją w Tarnobrzeguartykuł
Pokaż artykuł
Zakłady Chemiczne ''Siarkopol'' z nową inwestycją w Tarnobrzegu
W ramach Polskiej Strefy Inwestycji zrealizowana zostanie kolejna nowa inwestycja w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski. Tym razem w liczącym ponad 43 tysiące mieszkańców Tarnobrzegu.
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznych
Turecka firma z sektora chemicznego wchodzi do Polski. Ege Kimya utworzy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie zakład produkujący sole niklu oraz kobaltu będące kluczowymi surowcami do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych (EV). Podczas procesu inwestycyjnego inwestorzy otrzymali pełne wsparcie ze strony PAIH. Inwestycja w Polsce będzie pierwszym zakładem produkcyjnym firmy zlokalizowanym poza Turcją.
Co dalej z jedynym działającym polskim reaktorem jądrowym MARIA?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z jedynym działającym polskim reaktorem jądrowym MARIA?
Co dalej z jedynym działającym polskim reaktorem jądrowym MARIA? Przypomnijmy, wiosną 2023 roku –pracownicy reaktora wysłali list do dyrektora Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz minister Klimatu i Środowiska, zwracający uwagę na zagrożenie zamknięciem MARII wobec niskiego poziomu płac oraz niewystarczającej do eksploatacji reaktora liczby pracowników. 27 października tego samego roku – reaktor powrócił do pracy po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pracami remontowymi i największą od 1974 modernizacją, niezbędną do uzyskania przedłużenia licencji w 2025 r.
[Gdańsk] TTS Poland, Grundfos, Ventus Engineering – liderzy biznesu w BCB Business Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] TTS Poland, Grundfos, Ventus Engineering – liderzy biznesu w BCB Business Park
Do pierwszego budynku BCB Business Park wprowadzili się kolejni najemcy: TTS Poland, Grundfos oraz V...
[Kraków] Browar Lubicz w (prze)budowieartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Browar Lubicz w (prze)budowie
Spółka Balmoral Properties otrzymała pozwolenie na modernizacją i rewitalizację znajdującego się Kra...
[Dolny Śląsk] KSSEMP prowadzi rozmowy z wielkim inwestoremartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] KSSEMP prowadzi rozmowy z wielkim inwestorem
Jest szansa na kolejną wielką inwestycję przemysłową na Dolnym Śląsku. Kamiennogórska Specjalna Stre...
[mazowieckie] Kolejne firmy zostają w MLP Pruszków Iartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Kolejne firmy zostają w MLP Pruszków I
Trzy firmy przedłużyły najem powierzchni magazynowych w parku logistycznym MLP Pruszków I. Podmioty...
Ruszyło stałe połączenie kolejowe cargo na trasie Kąty Wrocławskie – Chinyartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyło stałe połączenie kolejowe cargo na trasie Kąty Wrocławskie – Chiny
PKP Cargo Connect spółka z Grupy PKP Cargo, we współpracy z firmą cargo-partner uruchomiły nowe połą...
firma
Pokaż firmę
AdEngine Sp. z o.o.
Warszawa, Al. Solidarności 115
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNTartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNT
Bydgoskie Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A., wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podpisały umowę z PROZAP sp. z o.o., (spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupy Azoty), na wykonanie projektu drugiej, nowej instalacji do produkcji trotylu (TNT). Inwestycja stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na TNT zgłaszane przez partnerów zagranicznych oraz wpisuje się w strategiczne potrzeby związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.
Strategia Rozwoju Miasta Poznania 2020+artykuł
Pokaż artykuł
Strategia Rozwoju Miasta Poznania 2020+
Rozpoczęły się prace nad aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+. Nowy dokument, o powstaniu którego zdecydowali radni, określi, jaka w przyszłości powinna być stolica Wielkopolski. Udział w jego tworzeniu będą mieli poznaniacy i poznanianki.
REKLAMA